Tvoření

Obálka na tajné valentýnské psaní

Ahoj děti,

moc rád vyrábím přáníčka pro své kamarády. Už mi doma ale došly obálky a místo cesty na poštu jsem se rozhodl, že si je vyrobím. Vyzdobím si je podle toho, co psaní obsahuje, nebo podle osoby, pro kterou jsou určeny. A když do obálky vložíte i krásnou valentýnku a dáte ji někomu, koho máte rádi, věřím, že tím uděláte radost nejen sobě, ale i svým nejbližším!

Budete potřebovat:

 • Barevné papíry
 • Nůžky
 • Lepidlo
 • Tužku a gumu
 • Fixy

Postup:

 1. Vezměte si barevný papír a vystřihněte z něj velký čtverec.
 2. Čtverec přehněte od rohu k rohu, aby vznikl trojúhelník.
 3. Prostřední roh horního papíru přeložte na polovinu tak, aby právě horní roh dosáhl ke spodní hraně, a uhlaďte. Utvoříte tak menší trojúhelník ohnutý směrem dolů.
 4. Pravou část velkého trojúhelníku ohněte doleva. Spodní hrany musí být souběžné. Opět uhlaďte. To samé udělejte i s pravou částí, přehněte ji doleva. Rohy levé a pravé části jsou přes sebe částečně přeložené.
 5. Teď vezměte levou část přeloženou přes pravou, kousek rozevřete a roztáhněte. Opět uhlaďte. Vznikne tak malá kapsa ve tvaru čtverce, do které můžete vložit horní část obálky a uzavřít ji tak bez lepení.
 6. Potom už podle nálady obálku vyzdobte. Můžete z ní udělat zvířátka, nakreslit srdíčka pro vaši Valentýnku nebo třeba vyrobit oblíbenou pohádkovou postavu. Já udělal žábu a barevného zajíčka, který se mi velmi podobá.

Do obálky vložte tajný dopis nebo přáníčko. Můžete si do ní také schovat své poklady.

Všem přeji krásného Valentýna!

Fotogalerie

Váš zajíc Antonín umělec