Zprávička

Jak na valentýnku

Ahoj děti!

14. února budeme slavit svátek zamilovaných – svátého Valentýna. Svatý Valentýn je den věnovaným všem, kteří někoho milují a jsou milováni. Valentýnská přáníčka, takzvané valentýnky, můžete věnovat osobě, kterou máte rádi (s vaším podpisem) nebo i tajně (bez podpisu). Valentýnská přání se dnes běžně prodávají v obchodech a je to tedy nejjednodušší cesta, jak takovou valentýnku získat. Pokud si ale chcete dát záležet a do přání vložit i svou vlastní snahu a tvořivost, inspirujte se tipy na ručně vyrobená valentýnská přání. Takhle jsme je vyráběli spolu s kachnou Justýnou:

Vyrábět valentýnku začneme vždy stejně – vyberte si tvrdší čvtrku nejlépe bílé, krémové, růžové nebo červené barvy a tu v polovině delší strany přehněte. Vznikne vám tvar jako má kniha. Pokud chcete menší velikost přáníčka, čtvrtku v přehnutém místě rozstřihněte a jeden z dílů opět přeložte v polovině jeho delší strany.
Jako ozdobu na přední stranu nalepte srdce a dovnitř napište přání milované osobě. Text je zcela na vaší fantazii a může znít např.:
„Krásného Valentýna, milý Pigy. Veverka Laskonka“
nebo
„Mám Tě rád, netopýre Pierre, s láskou Tajná ctitelka“

1. Látkové srdce
Pokud najdete u maminky v šití kousek hezké látky, vystřihněte z ní srdce, které bude pěkně pasovat na přehnutou čtvrtku.
Srdce na přání nalepte a můžete ho ještě dozdobit například knoflíkem nebo mašličkou.

2. Pozdrav z dalekých cest
Pokud máte doma staré známky, nalepte je přes sebe na přední stranu přání tak, aby vám vznikl tvar srdce. Nejjednodušší bude, pokud si obrys srdce na čtvrtku tužkou nejprve nakreslíte a známky pak budete lepit dovnitř obrázku. Nevadí, pokud bude srdce kostrbaté, to dodá výslednému přání na jedinečnosti.

3. Koláž
Určitě máte doma spoustu barevných papírků, útržků nebo třeba jenom starých novin či časopisů. Natrhejte různě veliké kousky papíru a nalepte je na přední stranu přání tak, aby vám vznikl tvar srdce. Opět vám pomůže, pokud si nejprve tvar srdce tužkou předkreslíte.

Váš Pigy

zdroj fotek a více inspirace můžete najít tady