Zprávička

Živá voda

Ahoj kamarádi,

chodíte se koupat do rybníku, nebo radši jdete na koupaliště či do bazénu? Každé místo má své výhody i nevýhody. Ovšem dneska si pojďme říct něco o rybnících. Nebo spíš, já vám poradím super místo a vy si tam můžete udělat pěkný výlet!

Že jsou rybníky uměle vytvořené člověkem, už jsme si říkali. Ale i přesto, že to úplně nemá pod palcem příroda, tak život rostlin i živočichů tady je a dokonce velmi bohatý. Nakonec se o tom můžete přesvědčit sami.

V obci Modrá (tak se skutečně vesnice jmenuje) vznikl podvodní tunel. Nazývá se Živá voda. Tento tunel se nachází tři a půl metru pod hladinou vody, takže když jím procházíte, je to, jako byste byli součástí vodní říše. Můžete tam pozorovat život pod vodou – ryby: kapry, štiky, pstruhy, jesetery a spoustu dalších, žáby, čolky ale také rostliny, které je obklopují.

Expozice má dvě patra. První patro slouží jako výstava. Tudíž se zde dozvíte vše o rybách, které žili a žijí v České republice a také je k vidění velká výstava rybích dotykových plastik. Druhé patro (v podzemí) je věnováno sladkovodní expozici. Najdete tam kvízy, výukové programy a skrze stěnu budete moci sledovat život v hlubině i se zimováním ryb pod ledem.

Venku pak najdete pastvinu s praturama (předchůdci turů – něco jako krávy). Ty mají velmi blízko k vodě. A po prozkoumání celé expozice na vás čeká osvěžení, a to přírodní brouzdaliště.

Pokud se budete chtít před návštěvou dozvědět ještě více, mrkněte se na web.

Šťastnou cestu!

_tip_

Vaše prasátko Pigy