Tvoření

Záložky do knížky

Ahoj, moji malí umělci!

Všichni rádi čteme, pohádky, komiksy a nebo i učebnice. Aby bylo čtení ještě zábavnější, vytvořte si roztomilé barevné záložky. Můžete si vyrobit zvířátka, oblíbené pohádkové postavičky, superhrdiny, ovoce, no prostě cokoliv vás napadne. Stačí jen trocha představivosti. A taky si se mnou procvičíte základy origami – skládání papíru do různých tvarů.

Budete potřebovat:

  • barevný a bílý papír
  • nůžky
  • fixu
  • lepidlo

Postup:

Připravte si barevný papír o velikosti A4 a vystřihněte si z něj velký čtverec. Ten přehněte na půlku, od rohu k rohu, aby vám vznikl trojúhelník. Pak oba rohy trojúhelníku přehněte ještě jednou k třetí špičce. Vznikne vám malý čtverec.

http://bit.ly/2lklJCV http://bit.ly/2lklJCV

Papír opět rozložte na první velký trojúhelník a ohněte na přední straně horní roh směrem dolů. Přes něj opět přehněte už předtím ohnuté strany a ohněte je přes okraj. Vznikne vám tak čtverec, který má horní přední polovinu a zadní celou stranu.

http://bit.ly/2lklJCV http://bit.ly/2lklJCV

Teď si z něj můžete podle fantazie udělat cokoliv, co vás napadne, přilepit na něj oči, zuby, nos, uši, křídla, rohy… prostě všechno možné.

http://bit.ly/2lklJCV http://bit.ly/2lklJCV http://bit.ly/2lklJCV

Záložku používejte tak, že ji napíchnete na horní roh knížky v místě, kam jste dočetli. Vždy tak najdete poslední přečtenou stranu nebo svoji oblíbenou kapitolu.

Příjemné čtení všem!

Fotogalerie

Váš zajíc Antonín umělec