Zprávička

Vojtovy hry: Tajemný slovní fotbal

Ahoj sportovci,

věřím, že někteří z vás už hráli hru zvanou slovní fotbal, a pokud ne, naučíme se spolu trochu jinou, zato ale velice tajemnou, verzi této hry. Rozhodně k ní nepotřebujete fotbalový míč a ani nemusíte běhat za ošklivého počasí na fotbalovém hřišti. Můžete sedět hezky v teple a procvičovat hlavičku.

Příprava hry:

  • Sežeňte si partu kamarádů, ať jste ale aspoň tři.
  • Můžete stát, sedět, ležet…

Hra:

  • V klasické verzi této hry jde o navazování slov přes dvě písmena. Někdo například řekne slovo opiCE, další hráč musí navázat na poslední dvě písmenka a vymyslet slovo, které právě těmito dvěma písmenky začíná, např. slovo CEdule. A další hráč zase vymýšlí další slovo začínající na LE.
  • V naší tajemné verzi druhý hráč už slovo neřekne. Vymyslí ho, nechá si ho pro sebe, tentokrát ho ale popíše jinými slovy. Vymyslí slovo CEdule, místo něj musí nahlas říct dopravní značení. Třetí hráč ví, že vymyšlené dopravní značení musí začínat na písmena CE, protože první slovo bylo opice.
  • Ve chvíli, kdy na slovo přijde, neřekne ho nahlas. Naopak vymyslí si další slovo, které musí začínat na písmenka LE. Opět ho neřekne, ale popíše ho zase jinak. Napadne ho např. slovo LEhátko, a tak řekne nahlas dalšímu hráči nábytek sloužící k ležení u bazénu.
  • Prohrává ten hráč, který ztratí nit, nebo už nedokáže vymyslet vhodné slovo.

Hra je náročná na hlavičku a musíte dávat pořád pozor. Procvičíte si tak slovní zásobu a možná dáte skutečně protihráči gól, když vykopnete slovo, na které už nedokáže navázat.

Tak hurá do toho!

Váš kocour Vojta