Zprávička

Vojtovy hry: Najdi 10 rozdílů

Zdroj: freepik.com

Zdravím všechny neposedy!

Určitě jste už někdy viděli v našem časopise prasátko Pigy nebo tady na pigy.cz dva zdánlivě stejné obrázky. Na jednom z nich je něco jinak a vaším úkolem je najít rozdíly. Na obrázku je zakroužkujete, v naší hře místo obrázku použijeme pokoj, kde na jednotlivé rozdíly přímo ukážete. U mě doma by hra ovšem hrát nešla. Ve své noře mám občas tak velký nepořádek, že i kdyby mi to tam obrátil zloděj vzhůru nohama, možná bych to ani nepoznal.

Příprava hry:

  • Jakýkoliv pokoj (nejlépe dětský, kde to dobře znáte a každá věc má své místo)
  • Dalšího hráče – rodiče, prarodiče nebo kamarády

Hra:

  • Nejdříve si pokoj velmi pozorně prohlédněte a snažte se zapamatovat, kde je co uloženo.
  • Jděte za dveře a nechte druhého hráče, aby v pokoji změnil deset věcí (může otočit polštáře na posteli, přehodit květiny na okně, přendat medvídka z poličky na zem, zatáhnout závěs apod.). Změny musí být alespoň trochu nápadné. Pokud pouze přehodíte knížky pohádek v knihovně, hru tím příliš prodloužíte a na tak drobnou změnu pravděpodobně druhý hráč ani nepřijde.
  • Jakmile vstoupí první hráč do pokoje, začne poukazovat na věci, které nejsou na svých místech nebo jsou jinak pozměněné.
  • Můžete hrát na čas, kdo nalezne všech 10 rozdílů rychleji, vyhrává. Nebo hrajte jen tak pro zábavu a čekejte, jestli hráči skutečně naleznou všechny změny v pokoji.

Tím, že si snažíte zapamatovat věci na svých místech a pak následně odhalujete jejich změny, si procvičíte poznávací schopnosti a vizuální rozlišování. Jestli to u sebe v pokojíčku dobře znáte a je pro vás 2. kolo nuda, vyzkoušejte něco složitějšího, například kuchyň, kde se skrývá opravdu hodně věcí.

_tip_

Váš kocour Vojta