Zprávička

Vojtovy hry – Mrkvičky

Ahoj děti,

mrkev má rád každý, je šťavnatá a občas má velmi dlouhé a silné kořínky. Vykopat ji ze země může dát pěknou práci – to uvidíte sami během nové hry, kterou jsem právě vymyslel!

Příprava hry:

  • Sežeňte si alespoň 10 kamarádů (mohou se zapojit i starší sourozenci nebo rodiče)

Hra:

  • Vyberte jednoho hráče, který se stane zahradníkem. Pokud je příliš malý, můžete mu zvolit ještě pomocníka.
  • Ostatní hráči představují mrkvičky čekající v zemi, až je zahradník vytáhne. Lehnou si na zem břichem dolů a chytí se vzájemně za ruce tak, aby utvořili kruh, kde se každý drží svého souseda.
  • Zahradník řekne „jdu zahradničit“ a vyrazí na záhonek.
  • Vezme jednoho hráče za nohy a snaží se ho vytáhnout ze země. Kořeny je však mrkvička pevně přichycená v hlíně (drží ji ostatní hráči za ruce co nejpevněji). Jakmile kořeny povolí, mrkev se přidává ke svému zahradníkovi a pomáhá mu vytrhnout co nejvíce mrkviček, stejně tak se postupně připojují i další.
  • Vždy, když zahradník vytáhne mrkvičku, ostatní hráči se co nejrychleji lehce posunou, aby se mohli opět vzájemně všichni držet v kruhu a odolávat vytažení.

Hru můžete hrát na čas: vyhrává zahradník, který v časovém limitu vytáhne nejvíce mrkviček. Nebo na body: jestliže se zahradníkovi podaří vytáhnout víc jak půlku úrody, dostane bod. Naopak pokud se více jak polovině mrkviček podaří udržet v zemi, získávají bod ony. Ve hře na body musí být určen delší časový limit.

_tip_

Váš kocour Vojta