Tvoření

Jarní květina

Ahoj děti,

podívat se z okna na záplavu prvních květin je radost. Stejně tak vyběhnout na zahradu a pokochat se záhonky barevných kytiček. Venku už jsou narcisky, sněženky, modřence a další malé kytičky pokrývající zelený trávník. Pojďme si společně vyrobit barevnou květinu z papíru, kterou si můžete připevnit na ledničku a mít tak v kuchyni první posly jara stále na očích.

Budete potřebovat:

  • barevné papíry
  • lepidlo na papír
  • nůžky
  • tužka

Postup:

  1. Z barevných papírů si vystřihněte menší čtverce, stačí velikost 7×7 cm (rodiče vám poradí). Já si jich vyrobil celkem osm. Jeden bílý papír jsem si ponechal celý, abych ho použil jako podklad a další zelený papír jako stonek květiny.
  2. Každý čtvereček si přehněte ještě na půl tak, aby vznikl trojúhelník. Nyní si ho přehněte ještě z obou stran směrem k vrcholu. Vznikne tak opět malý čtverec. Obě strany čtverce přetáhněte přes sebe a slepte. Vytvoří se kapsa – okvětní plátek.
  3. Ze zeleného papíru vystřihněte stonek s listy. Já si papír přehnul na půl, nakreslil si na něj pravou půlku stonku a jednoho listu. Vystřihl a pak opět rozevřel. Vznikl mi tak symetrický stonek se dvěma listy.
  4. Stonek si nalepte na velký bílý papír. Na jeho vrchol postupně nalepte jednotlivé okvětní plátky, všechny hezky vedle sebe. Barvy volte tak, aby se k sobě co nejlépe hodily. Vytvoříte kruh. Kulatý otvor vzniklý uprostřed můžete vyplnit například fixou, kolečkem z barevného papíru nebo třeba bambulkou, jako já.
  5. Vznikla nám kytička, která udělá radost každé mamince nebo babičce.

Celý návod jsem vám i vyfotil, fotky najdete dole pod článkem v galerii.

_tip_

Fotogalerie

Váš zajíc Antonín umělec