Ahoj děti!

Podzimní dny se zkracují, ale zajímavých akcí a programů je stále hodně! Přichystal jsem si pro vás tipy na ty nejlepší říjnové akce pro děti, které vás určitě budou bavit.

První říjnový víkend vás čekají hned dvě skvělé akce, mrkněte na ně:

3. října 15:00 Pan Ponrepo čaruje

Od 15 hodin se můžete těšit na jedinečné filmové promítání v kině Ponrepo v samém centru Prahy. Zajímá vás, jak vypadaly filmy před sto lety? Jednalo se hlavně o filmy němé, to znamená, že na samotné filmové pásce chyběl zvuk – a tak se filmové pohádky a příběhy musely dozvučit přímo v kině. Během promítání Pan Ponrepo čaruje si takové ozvučení můžete sami vyzkoušet! Devadesátiminutovým filmovým programem, hudebním doprovodem i zvučící dílnou vás provede Maxmilián Hruška.

Více informací o akci najdete TADY.

3. října 17:00 Pišlické příběhy

Ten samý den se můžete od 17 hodin těšit na netradiční hudební představení Pišlické příběhy v pražském divadle Azyl78. Pišlici jsou dřevění panáčci, které dostal Jáchym k narozeninám. Zažívají neuvěřitelná dobrodružství, a to hlavně tehdy, když doma zůstanou sami. Příběhy čte Ivan Trojan a zpívají autorka Beata Hlavenková, Milan Cais a Petr Ostrouchov. Program, doplněný animacemi Zdeňky Morávkové, se krásně hodí pro děti do deseti let.

Více informací o akci najdete TADY.

9. října 13:00 Drakiáda a dlabání dýní v Zooparku Zájezd

Těm, kdo mají rádi zvířata, rozhodně doporučuju výlet do zoologické zahrady Zájezd, která se nachází asi dvacet minut od Prahy. V sobotu, 9. října, tam totiž bude probíhat pestrý program! Od 13 hodin začne komentované krmení surikat, ve stejnou dobu bude až do pěti hodin probíhat tradiční pouštění draků na louce a také dlabání dýní! Od 15 hodin se také můžete těšit na krmení velbloudů. Na děti, které se zapojí do drakiády, čekají drobné odměny.

Více informací o akci najdete TADY.

Napište mi, jak se vám tam líbilo! Haf!

Váš pes Egon reportér