Zprávička

Špulka

Ahoj děti!

Jsem tu zpět s mým tipem na výlet. Česká republika skrývá mnoho krásných míst, a tak si říkám, že bychom se na ni mohli podívat z větší výšky, ať nám něco neunikne! Pojedeme na rozhlednu!

Nedaleko od obce Lbosína na Benešovsku najdeme kopec Březák a na něm velmi netradiční rozhledu s netradičním jménem Špulka. Název zvláštní, že? Ale až budete na místě, tak buď s ním budete souhlasit, nebo můžete zkusit vymyslet nějaký vlastní.

Špulka je postavena z oceli, dřeva a kamene. Vylézt na úplný vrchol rozhledy samozřejmě nebude jen tak jednoduché. Musíte totiž nejprve zdolat 150 schodů. Ale to určitě bude jen malá překážka pro každého z vás. Za odměnu se pak můžete pokochat krásným výhledem ve výšce 30 metrů nad zemí. Při dobrém počasí můžete vidět dokonce i Krkonoše a naši nejvyšší horu Sněžku.

V okolí rozhledny najdete také kruhovou naučnou stezku. Můžete si tam vyzkoušet vázání uzlů, sestavit si hlavolam nebo si zahrát na přírodní zvonkohru. Na dalším místě se pokusíte poznat ptáčky, a pokud vás tohle všechno unaví, tak si můžete jít dát párek v rohlíku!

Takový příjemný výšlap na nedělní odpoledne. Něco se naučíte, uvidíte i zasportujete. On totiž ten kopec Březák dá taky trochu zabrat.

Zdar a sílu a šťastnou cestu!

_tip_

Vaše prasátko Pigy