Zprávička

Sovička a slovíčka: Amos

Huhůůů, holčičky a chlapečkové,

určitě mě všichni dobře znáte jako paní učitelku Hedu okatou, protože se teď ale učíte doma a máte toho až nad hlavu, rozhodla jsem se pro vás zavést novou rubriku zábavičky. Zábavičky na doma, kde teď i kvůli počasí budeme trávit čím dál více času. I doma se dá ale zabavit, a to celkem snadno, aniž byste k tomu nutně potřebovali tatínka a maminku. Při některých hrách se navíc můžete i ledacos naučit! A protože škola hrou je mé heslo, budu vám teď přinášet nejrůznější tipy na slovní hry!

Začneme pěkně od písmenka A, a to hrou, která nese stejné jméno jako náš nejslavnější učitel, Učitel národů Jan Amos Komenský. Jak se tedy jmenuje? Ručky, packy a křidýlka nahoru! Ano, správně, je to Amos! Hra se dá i koupit, ale vy si ji můžete vyrobit doma!

Příprava hry:

  • Hrát můžete i sami se sebou, ale samozřejmě je lepší, když je vás víc. Hrát pak může každý sám za sebe, nebo po dvojicích.
  • Budete potřebovat šest hracích kostek, které namísto čísel polepíte písmenky. Pokud doma kostky nemáte, můžete si je samozřejmě vyrobit i z papíru.
  • Na zapisování slov si vezměte papír a tužku.
  • Nezapomeňte se předem dohodnout, které slovní druhy a tvary budou platit, ať se mi potom nehádáte!

Hra:

  1. Hráč hodí všech šest kostek a z písmenek, která mu padnou, se snaží složit co nejvíce slov.
  2. Za každé použité písmenko se mu započítá bod. Nemusí přitom použít všechna a v různých slovech může písmenko využít opakovaně – pokaždé se mu započítá.
  3. Na papíře se ze zapsaných slov spočítají body a pokračuje další hráč.
  4. Hrát můžete libovolný počet kol.

_tip_

Vaše sova Heda