Vesmír

Souhvězdí Herkula 2

Čau myšáci a myšandy!

Jsem tu s dalšíma novinkama z hvězdný oblohy! Brouzdáme po všech těch krásnejch souhvězdích, který za sebou mají všechny ty velký a zajímavý příběhy, a já jsem z toho úplně paf, to vám povim! Abyste v tom neměli zmatek, připomínám, že zrovna prozkoumáváme souhvězdí Herkula a zatím se prokousáváme neuvěřitelným příběhem Herkula (neboli Hérakla, že ano, to už víte, že je to ten samej: Hérákles je řecky a Herkules latinsky), jehož jméno souhvězdí hrdě nosí.

Tak co, jste zvědaví, co ta žárlivka Héra spískala? Hned vám to povim! Skončili jsme v tom momentě, kdy její manžel, nejvyšší bůh Zeus, oznámil, že se ten den narodí jeho potomek, který bude vládnout všem mužům z jeho rodu. Nebudu vás zatěžovat podrobnostmi, už takhle je to dost zamotaný, že jo?! Hihi… no, zkrátka, Héra si vynutila Diovu přísahu, že ten, kdo se dnes narodí, bude fakt natuty vládnout a různými pikly zařídila, aby se ten den nenarodil Hérákles, ale jinej kluk, kluk jménem Eurystheus. Díky Diově slibu mu tak připadl osud vládce. Hérakles se stal Eurystheovým poddaným. Tímhle tahem Héra zamíchala Héraklovým životem tak, jak si to v tu chvíli asi ani neuměla představit!

Ale víte, co se říká, jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá… Héře se ty její intriky úplně nevyplatily. Hned vzápětí došlo k situaci, kdy si nevědomky přiložila k prsu mimino Hérákla a ten se od ní napil mléka. Tím získal nesmrtelnost! Jakmile Héra zjistila, kdo si od ní mléko saje, příšerně se naštvala a hodila po Héráklovi dva hady. Ale ten, protože dostal do vínku všechny ty superschopnosti, oba hady uškrtil holejma rukama! Nebo spíš ručičkama, hihi!

No já vám povim, že tenhle příběh o Herkulovi je nadupanej hned od začátku! A to budete ještě čubrnět, co všechno zažil! Příště vám povim víc! Letim šmejdit dál!

Mějte se, písklata!

Vaše myška Bibi