Zprávička

Snowtubing

Jedeme z kopce!

…aneb další tip nejen na jarní prázdniny

Minulý týden jsme se vrátili z výletu do Krušných hor. Na mapě je najdete na západě České republiky, u města Karlovy Vary. I když jsme se podle jejich názvu báli co nás čeká, byl náš víkend úžasný! Krušný pro nás byl tak akorát odjezd zpátky domů, protože se nám do města ze zasněžených hor opravdu nechtělo. S Pigym a Laskonkou jsme bydleli hned u sjezdovky a celou sobotu jsme strávili na svahu. V neděli Pigyho napadlo vyzkoušet snowtubing, který byl vedle sjezdové trati k dispozici dětem i dospělým. A to byla velká paráda…

Počkej, ty nevíš, co je snowtubing? To si naskočíš do velké nafukovací duše a pustíš se z kopce dolů po speciálně upravené dráze, takzvaném sněhovém tobogánu. Do duše se vejdou i tři lidé najednou a naštěstí se pak zpátky do kopce můžou nechat vyvézt speciálním vlekem. Trasa tobogánu má klopené zatáčky a po uhlazeným povrchu to lítá jako po másle. Takže upozorňuju, že takový snowtubing není nic pro slabé povahy 🙂 Laskonka už si druhou jízdu odpustila a šla radši vyzvídat, co se v Krušných horách vaří za speciality. My s Pigym jsme ale zvládli spoustu jízd a hlava se mi motala ještě v neděli večer, když jsem se doma celý utahaný zachumlal do peřin!

Na snowtubing se vypravte jako my na Boží dar do Krušných hor, nebo si zajeďte s rodiči do Špindlerova mlýna v Krkonoších, kde má dráha snowtubingu dokonce 180 metrů na délku!

Sportu a blbnutí na sněhu zdar!

Váš kocour Vojta