Zprávička

Rozhledna Bára

Ahoj výletníci,

zkoušeli jste někdy vylézt na strom? A určitě jste chtěli jen něco vidět z větší výšky, anebo prostě mít lepší výhled. No, zrovna bezpečné to není! A proto mám pro vás jeden návrh, co takhle pro příště zvolit bezpečnější místo? Jdete do toho se mnou? Tak se připravte!

Vypravíme se do Pardubického kraje do města Chrudim, kde se nachází Čertova skalka a na jejím vrchu Podhůrka, což bude náš dnešní cíl cesty. Tady je vybudován opravdový unikát, kterou je dřevěná rozhledna. A má moc pěkný jméno – Bára! Takže pro všechny Báry je tento výlet povinný a my ostatní se určitě rádi připojíme.

Rozhledna Bára má tvar jehlanu – to je takový jako trojúhelník – a je vyrobena ze samého dřeva. Uprostřed celé stavby je schodiště, kterým vystoupáte do výšky 15 metrů. Z této výšky budete moci vidět například Krkonoše nebo Orlické hory. Lepší jak na stromě, to mi věřte.

A ještě vám o této unikátní stavbě, kterou máme zatím jen my v České republice, řeknu jednu zajímavost. Rozhledna Bára byla již jednou postavena, ale čtyři dny po jejím otevření ji sfoukla silná vichřice. Ale do roka tady stála nová rozhledna. A nikdo z vás se nemusí bát, konstruktéři všechno jen vylepšili a ještě lépe upevnili.

Jestli budete chtít ještě před cestou kouknout fotky, abyste věděli, co vás čeká, tak mrkněte na internetové stránky.

Šťastnou cestu!

_tip_

Vaše prasátko Pigy