Ahoj děti!

Že jste už dlouho nebyli na ničem dobrém v kině? Tak to vás potěším, protože mám pro vás skvělé tipy, kam v říjnu zajít na dětské filmové představení.

  • 16. října – Kino Světozor a kino Aero

Vyrazte v sobotu 16. října do kina Světozor ve Vodičkově ulici v Praze! Právě tam se totiž v Malém sále bude od 15 hodin promítat nová česká animovaná pohádka Myši patří do nebe. Vydejte se na dobrodružnou, 90 minut dlouhou cestu s myškou Šupito a lišákem Bělobřichem! Šupito chce všem dokázat, že odvaha je dědičná. Snaží se vykonat legendární kousek – vytrhnout pár chlupů z liščího kožichu. Za cíl si vybere spícího mladého lišáka Bělobřicha. Vše se nakonec semele trochu jinak, než si malá myška představovala – oba se nešťastnou náhodou dostanou do zvířecího nebe, kde spolu putují po nebeských atrakcích i fantaskních zákoutích. Na cestě nebem musí oba společně zdolat různé nástrahy, splnit úkoly a překonat překážky…

Pokud byste se ale raději podívali na několik kratších pohádek a pak se sami chtěli na chvíli stát umělci, tentýž den v Bio Oku na Letné začíná od 14.40 Aeroškola s pásmem Karkulka a sedm trpaslíků. Uvidíte pohádky O červené Karkulce, Probouzeče, Pod mrakem, O Kovladu, Otesánka, Čarodějku a První sníh, a pak si sami vymyslíte a nakreslíte neokoukané pohádkové příběhy.

 

  • 17. října – Kino Ponrepo

Už 17. října se můžete těšit na pásmo animovaných filmů pro všechny malé kovboje a indiány! Promítání s názvem Na divokém západě se bude konat v kině Ponrepo v Praze od 15:00. Poté, co se podíváte na pět krátkých pohádek, si můžete zkusit oživit vlastní westernové hrdiny pomocí ploškové animace!

A co během projekce uvidíte?

Přeneste se s námi do vyprahlé pouštní krajiny a setkejte se s pravými šerify, kovboji i indiány! V roli chytrých stopařů se tentokrát objeví Bolek a Lolek, kteří se snaží dopadnout nebezpečného lupiče, a v jiném příběhu se zas spřátelí s domorodými obyvateli Ameriky. Podíváte se i mezi zlatokopy a seznámíte i s dcerou jednoho z nich – lakomou Klementinou. A v neposlední řadě pomůžete kovboji v bílém zachránit milovanou dívku ze spárů zlého nápadníka.

  • 30. října – Kino Lucerna

V sobotu 30. října vás zvu na novou americkou pohádku Rozbitý robot Ron do kina Lucerna! Film vypráví příběh o trochu osamělém dvanáctiletém klukovi Barneym a Ronovi, jeho novém chodícím, mluvícím a zcela digitálním příteli, který má být, alespoň podle reklamy, „nejlepší kamarád robot“. Avšak roztomilý robot Ron není úplně v pořádku a zdá se, že je rozbitý. Oba hrdinové společně prožívají nevšední a laskavé dobrodružství, během kterého zjišťují, že pravé přátelství nemusí být vždycky dokonalé.

 

_tip_

Váš pes Egon reportér