Zprávička

Po stopách Harryho Pottera

Ahoj děti,

pamatujete, jak jsme si naposledy povídali o Londýně? Dnes se tam společně ještě jednou vypravíme. Ale nebude to jen tak ledajaký výlet. Věděli jste, že Londýn je tak trochu město čar a kouzel? Skrývá totiž tajemná zákoutí, která se objevila v sérii filmových příběhů o jednom malém kouzelníkovi. Vzpomenete si, jak se jmenoval?

Správně, byl to Harry Potter. Připravte si kouzelné hůlky a vzhůru za dobrodružstvím!

Jak vznikají kouzla

Na okraji Londýna (v městské části Leavesden) stojí největší filmové studio Harryho Pottera. V jeho ateliérech se natáčel téměř celý příběh. Na vlastní kůži jsem se tak mohl projít po velkém sále Bradavického hradu, kde se Harry Potter naučil mnoho kouzel. I já jsem si některá mohl vyzkoušet.

  

Prozkoumal jsem také Brumbálovu pracovnu i Snapeovu výrobnu lektvarů. Osedlal jsem si slavné koště Nimbus 2000 a dozvěděl se, jak se hraje famfrpál. Atmosféra tam byla doslova magická! Ale to ještě není vše.

Tajemná místa v centru Londýna

Přímo v samotném Londýně kromě známých památek, o kterých jsem vám vyprávěl minule, najdete další místa ze světa Harryho Pottera. Než bych je ale všechny prošel, pěkně by mě bolela kopýtka.

Nasedl jsem proto na speciální autobus, který mě dovezl třeba na tajemné nástupiště devět a tři čtvrtě na nádraží Kings Cross. Odtud vyjížděl každý rok 1. září v 11:00 Bradavický expres, který odvážel děti z Londýna do kouzelnické školy. Nástupiště je ale obyčejným lidem utajené, vidí ho pouze opravdoví kouzelníci. Schválně se tam zajeďte podívat, jestli jej také uvidíte.

A když budete vyrážet na cesty, nezapomeňte si s sebou přibalit velkou cestovatelskou mapu z časopisu Prasátko Pigy, se kterou odhalíte i další zajímavá místa v Londýně.