Tvoření

Pigyho veselé tvoření: Ozdobné písmenko na dveře

Ahoj děti!

Jak si užíváte dubnové počasí? Já zatím moc ne, protože je mi celkem zima na kopýtka, ale zajíc Antonín mě přivedl na skvělý nápad! Protože jsou teď mnozí z nás doma, dali jsme s Antonínem dohromady celou řadu zábavných videonávodů na tvoření. S jejich pomocí se můžete zabavit, krásně si vyzdobit pokojík a vyrobit si spoustu skvělých předmětů. Jako první si pojďme udělat písmenko na dveře, aby všichni, co přijdou na návštěvu hned věděli, který pokojík je ten váš! Krásně barevné látky nám pomohl obstarat náš nový kamarád Bubáček z Bubulákova, dobře se v nich totiž vyzná.

Budete potřebovat:

Z Bubulákova:

Dále budete potřebovat:

  • Karton
  • Nůžky
  • Tužku
  • Pravítko
  • Tavnou pistoli

Postup:

  1. Pomocí pravítka a tužky na karton nakreslíme písmeno tak, aby bylo dostatečně velké a široké a dalo se dobře vystřihnout nůžkami.
  2. Poté, co písmeno z kartonu vystřihneme, ozdobíme ho barevnými bavlněnými látkami dle naší volby. Z látek vystřihneme různě velké kusy a ty pak pomocí tavné pistole nalepíme na písmeno z kartonu.
  3. Poté písmeno ozdobíme stužkami s bambulkami a peřím, které budou o něco delší než šířka nožiček písmene, abychom stužky mohli přehnout přes okraj na zadní stranu kartonu písmenka. Okraje stužek na zadní straně k písmenku přilepíme tavnou pistolí.
  4. Nakonec si nastříháme bavlněnou šňůru v délce písmena, pomocí které vytvoříme ozdobný lem. K písmenu ji opět připojíme pomocí tavné pistole. Hotové ozdobné písmeno přilepíme nebo pomocí háčku připevníme na dveře.

A jaká písmenka si vyrobíte vy? Pošlete nám fotku na info@pigy.cz.

S Antonínem se na vaše výtvory už moc těšíme!

Vaše prasátko Pigy