Zprávička

Písečný přesyp

Zdroj: freepik.com

Ahoj kamarádi!

Většinu prázdnin máme za sebou a já věřím, že jste toho spoustu zažili. Ale ještě pár dní volna před sebou, takže žádné válení na gauči.  I když, díky mému dalšímu tipu na výlet, na gauč ani nepomyslíte!

Dnešní výlet bude takový speciální. Pojedeme na místo, které je v České republice, ale budete si připadat, jako byste byli někde u moře. Asi se divíte o čem, že to mluvím. Hned si vše vysvětlíme! Naše cesta bude směřovat do jižní Čech, mezi město Veselí nad Lužnicí a obec Vlkov. Tady najdeme přírodní rezervaci Písečný přesyp. A právě tato česká rarita bude cílem naší cesty.

Písečný přesyp je také nazýván českou Saharou, a to právě kvůli písku, který sem navál vítr. Takže si tady budete připadat, jako byste byli někde u moře na pláži nebo i přímo na africké Sahaře. Rostou zde i typické rostliny a žijí živočichové. To, že se jedná o něco zvláštního, poznáte i podle teploměru. Teplota je na tomto místě vždy o něco vyšší než v okolí.

Teď už určitě uznáte, že výlet na Písečný přesyp nebude jen tak ledajaký. A to mi věřte, že až budete vyprávět historky z prázdnin, tak budou kamarádi koukat!

Šťastnou cestu!

Vaše prasátko Pigy