Zprávička

Pigy řádí: Vlaštovkovaná

Ahoj děti!

Je tu nový rok a s ním  i nová hra, kterou jsem právě vymyslel. Strašně rád hraju šipky, a co vy? Ne každý má šipky doma, ale to vůbec nevadí! Není nic jednoduššího, než si je vyrobit.  A protože si místo opravdových šipek vyrobíme papírové vlaštovky, tak jsem svou hru nazval vlaštovkovaná!

Příprava hry:

  • Hra je alespoň pro dva hráče. Čím víc hráčů, tím víc zábavy!
  • Každý hráč si vyrobí vlastní vlaštovku. Vezměte list papíru v rozměru A4, položte si ho před sebe na výšku a přeložte ho napůl (ohýbáte po kratší straně). Horní rohy ohněte ke středové čáře a přeložte. To, co vzniklo, po obou stranách ještě jednou ohněte ke středu a přeložte. Po obou stranách středu vlaštovku z vnější strany ještě ohněte, aby kolem středu vznikly úzké pruhy a ty složte k sobě, jako byste zavřeli knihu. Vlaštovka je hotová a poletí hezky daleko!

  • Vlaštovku si každý hráč pomaluje nebo ozdobí dle libosti.
  • Stačí už jen připravit terč. Ze starých novin nebo časopisů slepíme obdélník v rozměru 1×0,5 m a vystřihneme z něj šest různě velkých otvorů (do každého z nich by se ale měla vejít vlaštovka). Terč připevníme k dveřnímu průchodu, hrazdě nebo do jiného prostoru, který umožní průlet vlaštovky skrz terč. Každý otvor obodujeme od 1 do 6 (čím menší otvor, tím více bodů.)

Hra:

  1. Každý hráč se ve vzdálenosti alespoň tří metrů od terče snaží strefit vlaštovkou do otvorů. Když se hráč trefí do nějakého otvoru, získává body (podle velikosti otvoru).
  2. Hráči se v házení vlaštovek střídají a sčítají si získané body za každé kolo.
  3. Ten, kdo za deset kol získá nejvíce bodů, vyhrává.

_tip_

Vaše prasátko Pigy