Zprávička

Pigy řádí: Babka kořenářka

Ahoj děti!

Dostal jsem super nápad! Poprosil jsem veverku Laskonku, aby mi půjčila nějaké bylinky a koření ze svých zásob a zahrajeme si s Vojtou na babku kořenářku! Zahrajte si s námi taky!

Příprava hry:

  • Základem je nějaký parádní kostým – půjčte si třeba maminčinu zástěru a rozhodně nezapomeňte na šátek, který si dáte na hlavu a pod bradou zavážete na uzel. Využít ale můžete i čarodějnický převlek.
  • Před zrcadlem zkontrolujte výsledek a ještě jeden šátek si připravte pro své zákazníky.
  • Pusťte se do zařízení svého stánku. Stoleček můžete ozdobit ubrusem a na něj vyskládejte různé bylinky, kořenky a případně další dochucovadla a potraviny, které vám maminka půjčí z kuchyně. Nebo třeba i nakoupí, když budete hodní – budete jí ale muset slíbit, že s nimi nenaděláte nepořádek.

Hra:

  1. Když přijde první zákazník (brácha, ségra nebo třeba babička), můžete začít prodávat.
  2. Ve vašem stánku se ale nebude platit penězi! Zboží si bude muset zákazník zasloužit – a to tak, že uhodne, co mu nabízíte, podle vůně nebo chuti. Připraveným šátkem mu tedy zavažte oči.
  3. No a pak už mu dejte očichat mátu nebo skořici a ochutnat kečup, kakao nebo třeba med, zkrátka co seženete. S ostrým kořením ale opatrně, takový samotný pepř totiž pěkně štípe!

Tak já pádím pro kostým a jdeme na to!

_tip_

Vaše prasátko Pigy