Zprávička

Perníková chaloupka

Kdopak mi tu loupe perníček?

To jen já, větříček…

Ahoj děti,

uhádnete, z které pohádky jsem si vypůjčil první dvě věty?

No, uhodnout tuto hádanku není úplně těžké, viďte? Tipujete správně, že se jedná o pohádku O perníkové chaloupce. A co už určitě tušíte, bude to mít nějakou další návaznost. Jste bystré hlavičky… Tentokrát vás vezmu na výlet do stejné chaloupky z perníku, jako je v této pohádce.

Vydáme se na bývalý Lovecký zámeček, který se nachází v obci Ráby nedaleko Pardubic. To je přesně místo, kde si budete připadat jako pohádkový Jeníček a Mařenka. Můžete se vydat přímo po jejich stopách, na návštěvu tajuplného lesa. Můžete tu zažít na vlastní kůži, jak se cítili, když zabloudili k Perníkové chaloupce, kde je přivítala Ježibaba.

Součástí tohoto pohádkového místa je také muzeum perníku. Tam se dozvíte vše o perníkářském řemesle a prohlédnete si přes tisíc nejrůznějších perníků. Samozřejmě se bude vyprávět pohádka O perníkové chaloupce, kterou vám vypravěči představí v trošku jiném světle. Ale co je podstatné, že všude bude perník a dokonce nějaký budete moc i ochutnat. Mňam!

Na závěr vám prozradím ještě jednu zajímavost. Toto muzeum nevzniklo na tomto místě náhodou. Město Pardubice je totiž proslulé svými perníky, a právě proto je toto místo přesně to pravé perníkové, tedy ořechové!

Ať se vám na výletě líbí!

_tip_

Vaše prasátko Pigy