Tvoření

Páv

Ahoj umělci,

venku nádherně zpívají ptáci, tak jsem si řekl, že si jednoho vytvořím i doma. Jenže ptáčky umí kde kdo, tak jsem si usmyslel, že zkusím něco složitějšího. Nakonec jsem se rozhodl pro páva a ne tak ledajakého, pěkně načechraného, jako peřina. Určitě jste se s rodiči byli už letos podívat na nějakém  hradu či zámku a v téměř každé zámecké zahradě můžete spatřit barevné pávy. Pojďte to zkusit se mnou a udělejte si jednoho páva pro radost doma.

Co všechno potřebujete:

  • Barevný papír
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Tužku a černou fixu
  • Pravítko

Jak se to dělá?

Nakreslete si tužkou na papír z kratší strany čáry podle pravítka a nastříhejte ho na jednotlivé proužky.

Proužky slepte na konci lepidlem a vytvořte očka, která nám poslouží jako paví oka. Ta pak nalepte jedno vedle druhého na papír, jako když vyrábíte vějíř. Když vám očka zbudou, nalepte je do druhé řady, aby byl páv hezky načechraný.

Z dalšího barevného papíru vystřihněte nožičky a zobák. Nožky nalepte na papír pod paví oka. Z jiného papíru vystřihněte paví tělo (vypadá trochu jako sněhulák). Přilepte na hlavu zadní stranou zobáček a nakreslete oči.

Zadní stranu těla potřete lepidlem a přilepte na papír přes již hotové nohy, nepřilepená hlava je lehce ohnutá nad pavími oky. Zobáček je otevřený. Páv je hotový a můžete si o připnout třeba magnetem na ledničku, kde vám bude připomínat návštěvu starobylého hradu nebo honosného zámku.

Obrázkový návod najdete pod článkem!

Tak honem vystřihovat, lepit a skládat!

Fotogalerie

Váš zajíc Antonín umělec