Zprávička

Pančavský vodopád

Ahoj děti!

Je na čase se vydat zase někam do hor. Co myslíte? Ano, je pravda, že na hory se jezdí hlavně v zimě, ale i v létě je tam krásně. Hned vás o tom přesvědčím.

V Krkonoších se nachází spousta míst, které bychom jako správní Češi měli vidět na vlastní oči. Po dnešním výletě, si budeme moci jedno z těchto míst odškrtnout. Naše kroky povedou k nejvyššímu vodopádu v České republice. Je jím Pančavský vodopád. Ten se nachází v Krkonošském národním parku, asi jeden kilometr od Labské boudy.

Říká se, že je to jeden z nejpůsobivějších krkonošských vodopádů. A to hlavně kvůli svému kaskádovitému (tedy několikastupňovému) padání vody. Totiž, abych vám to lépe vysvětlil – voda padá z několika různých výšek, a to pak vytváří něco, co musíte zkrátka vidět!

U Pančavského vodopádu najdete také takzvanou Ambrožovu vyhlídku, ze které uvidíte Labský důl, Kozí hřbety, Kotel nebo Lysou horu. A samozřejmě všude okolo nechybí nádherná příroda a zvířátka, která jsou pro toto místo typická.

I s Pančavským vodopádem se pojí příběh z historie. Ve zkratce vám jej povím. Pančavské vodopády byly už v minulosti tak působivým místem, že se jeden muž rozhodl na této přírodní kráse vydělat peníze, a tak vodopád uměle navyšoval! Samozřejmě za určitou úplatu… Dnes už je ale místo chráněné a žádné podvody se tu nedějí.

Užijte si čerstvý vzduch. Šťastnou cestu!

Vaše prasátko Pigy