Tvoření

Origami: Pejsek a liška

Ahoj děti!

Už jste někdy slyšely o origami? Jde o umění, které pochází z Japonska, a spočívá ve skládání různých figurek z papíru. Je to velmi jednoduché, a přitom zábavné. Z papíru se toho dá totiž vytvořit ledacos, třeba figurky zvířátek, lodí, panenek, květin, domečků, věží a spoustu dalšího!

Na začátek jsem si pro vás připravil několik základních návodů, aby i ti z vás, kdo nikdy žádné origami nevyrobili, zjistili, že je to opravdu velmi snadné.

Budete potřebovat:

  • bílý nebo barevný papír
  • fixku nebo tužku
  • pastelky (volitelné)

Jako první si vyrobíme lišku, na kterou se krásně hodí oranžový papír. Ale pokud ho doma nemáte, vůbec to nevadí – stačí, když bílý papír pastelkami oranžově vybarvíte. Nebo můžete použít bílý papír a budete mít lišku polární!

A tady je návod:

Až lišku složíte, stačí jí fixkou dokreslit čumáček a oči. Liška je hotová!

Přichystal jsem si ještě návod na složení pejska, takže si můžete vybrat barvu papíru podle rasy pejsků, kterou máte rádi. Já mám nejradši voříšky, tak jsem si vybral hnědý papír.

Až pejska složíte, kromě očí a čumáčku mu můžete fixkou přidat i puntíky, fleky, nebo cokoliv jiného. A jestli vás skládání origami bavilo, tak můžete složit celou psí smečku!

_tip_

Váš zajíc Antonín umělec