Zprávička

Orientační běh

Ahoj kamarádi,

jsou mezi vámi nějací sportovci? Pár z vás se určitě najde. A kdo zatím moc nesportuje, tak je nejvyšší čas začít! Já vám k tomu pomůžu, jdeme na to!

Nejprve si řekneme, kam se vydáme. Míříme tentokrát do Jižních Čech, konkrétně do města Tábor. Tady totiž v sobotu 30. 3. 2019 začíná první závod orientačního běhu. Celou tuto akci pořádá Dětská liga Táborska.

A co je to orientační běh? Je to takový běh v přírodě. Jednotlivé závody jsou pořádány během celého roku, a to v různých koutech Jižních Čech. Pokud se budete účastnit všech závodů, můžete vyhrát i hodnotné ceny.😉 Každý závod má několik tras, vytvořených tak, abyste je všichni zvládli. A pokud nejste zrovna velcí běžci, můžete se závodu účastnit i jako chodci. Můžete s sebou mít i doprovod – mamku, taťku, prostě kohokoliv.

Abychom byli plně připraveni na tento závod, tak si musíme ještě říct, co takový orientační běh vlastně je. Jedná se o běh, během kterého musíte proběhnout několika stanovišť (kontrol) a jak se k těmto kontrolám dostanete je jen na vás, musíte se tedy i dobře orientovat, například podle mapy. Ale hlavní cesty jsou značené, nebojte. Samozřejmě důležitý je i trénink, a čím dřív začnete trénovat, tím lépe vám to půjde. Takže obout tenisky a hurá ven!

Pokud by vás zajímalo více informací i průběh celého závodu, tak vše najde ZDE.

Sportu zdar!

Vaše prasátko Pigy