Zprávička

Obři oceánů

Milé děti,

dnes mám pro vás jeden nebezpečný tip na výlet. A jelikož máte všechny pro strach uděláno, tak nastražte ouška, vše vám prozradím.

Doslechl jsem se, že na Lipně v obci Černá v Pošumaví je velký slet obrů oceánů. Tušíte, o čem mluvím? Odborníci se dohodli a uspořádali výstavu, kde najdete ty největší živočichy, kteří žijí v oceánech. Žralok bílý, delfín skákavý, kladivoun velký, kosatka dravá nebo třeba plejtvák obrovský, tak ty všechny tam najdete v životní velikosti!

Protože se jedná o výstavu, živé ryby tam nenajdete. Ale i tak to bude určitě velký zážitek a alespoň vás nikdo nesežere! 🙂

Pokud se na výstavu vydáte, uvidíte také jednu z největších sbírek plnou čelistí a zubů žraloků z celého světa. A to vám povídám, takové tesáky jste ještě určitě neviděli.

Součástí výstavy je i interaktivní zóna, kde za pomoci virtuální reality můžete nahlédnout do mořských hlubin. Zvuková stěna vám pak přiblíží hlasy, zvuky a zpěvy desítek podmořských tvorů.

Zapomněl jsem dodat, že výstava trvá na Lipně do 2. září a pak se přesune do dalších měst. Koukněte na stránky: www.obri-oceanu.com a tam všechno najdete.

Hurá na výlet a bacha na žraloky!

_tip_

Vaše prasátko Pigy