Zprávička

Obludiště

Ahoj holky a kluci!

Už jste se někdy ztratili? Nebo třeba zabloudili s rodiči při nějakém výletu? Myslím si, že se to občas může stát každému. A pokud se to ještě někomu nestalo, tak vám zaručuji, že během našeho dalšího výletu se ztratí každý! Určitě už jste zvědaví, co jsem pro vás dneska nachystal… Nejprve nějaké souřadnice, ať víme, kam jedeme.

Vydáme se tentokrát do jižních Čech. Tady v těsné blízkosti města Jindřichův Hradec leží vesnice Dolní Pěna. Mají tam opravdový unikát, který rozhodně musíme navštívit! Dost bylo napínání. Náš cíl se jmenuje Obludiště. Je to bludiště vytvořené z keřů, které mají výšku dospělého člověka. Tyto keře zde rostly šest let a právě letos je poprvé otevřeno. Zároveň se také jedná o největší bludiště z keřů ve střední Evropě.

Obludiště se skládá ze spousty cestiček (přesněji ze tří kilometrů cestiček) a je tedy jen na vás, kterou si zvolíte a bude pro vás ta pravá. A pozor název není jen tak ledajaký, tudíž nějakou tu obludu tu určitě potkáte. Ale víc už prozrazovat nebudu a nechávám to na vás.
Můžete se podívat na internetové stránky anebo se tam rovnou vypravit!

Šťastnou cestu a správný výběr, ať jste brzy venku!

_tip_

Vaše prasátko Pigy