Zprávička

Obejmi mě, prosím

Ahoj děti,

máme pondělí, škola volá, ale učit se s vámi dnes nebude paní učitelka, ale nejspíš maminka. Je to tak? A jak vám to spolu jde? Není maminka moc unavená? Já bych se tomu vůbec nedivil, když teď musí zvládat dvě práce najednou – tu svou a k tomu být ještě učitelkou. Mám nápad! Co kdybyste ji zkusily obejmout? To je totiž ze všeho na světě úplně nejlepší – svět se hned stane krásnějším! Přesně o tom vypráví i knížka Przemysława Wechterowicze Obejmi mě, prosím, kterou bych vám teď rád doporučil.

A o čem to je?

Jednoho rána prozradí táta Medvěd svému synkovi tajemství: nejbáječnější způsob, jak prožít krásný den, je někoho pořádně obejmout. Medvídka okamžitě napadne: Tak pojďme obejmout našeho souseda pana Bobra! A taky slečnu Lasičku! Zajíce! Vlka! Housenku! Než zapadne slunce, táta se synkem obdarují svým vřelým objetím každého obyvatele lesa.

Opravdu každého? Nebo snad přece jen na někoho zapomněli? 

Dojemný příběh o tom, že prosté objetí – pokud je skutečně od srdce – dokáže zázraky. Zkuste to. Obejměte mamku, taťku, brášku, sestřičku, babičku, dědu a společně si čtěte a smějte se roztomilým a vtipným obrázkům.

_tip_

Váš medvídek Hugo čtenář