Zprávička

Novoroční předsevzetí

Ahoj děti,

určitě už víte, co se dnes děje – loučíme se s rokem starým a měníme kalendář – Nový rok je tu!

1. ledna je sváteční datum, dospělí i děti mají volno a těší se na to, co nový rok přinese. A jak se říká, jak na Nový rok, tak po celý rok!

Proto bychom v tento den na sebe měli být hodní, pomáhat si a připravit se na nadcházející měsíce třeba tím, že vyneseme odpadkový koš, uklidíme si v pokojíku nebo si pochutnáme na čočce. Heda už vám určitě prozradila, že 1.ledna se také jí čočka, protože prý přináší do domu blahobyt.

A spoustu lidí si také v tento den sestaví seznam novoročních předsevzetí, což jsou vlastně taková pravidla nebo úkoly, které chtějí v nadcházejícím roce splnit. Třeba začnou víc cvičit nebo se rozhodnou, že budou jíst zdravější věci nebo méně koukat na telku! A proč to vůbec dělají? Jednak plnit takové úkoly je hrozná legrace, a jednak si díky takovým předsevzetím člověk zlepší své dovednosti a vlastní vůli.

Já jsem si třeba řekl, že si letos každé ráno dám krátkou rozcvičku a každý týden půjdu aspoň jednou na procházku do lesa!

A co vy, už jste si taky vymysleli nějaká předsevzetí? Můžete si vytisknout obrázek dole a napsat si svůj vlastní seznam!

_tip_

 

Vaše prasátko Pigy