Zprávička

Nedostavěný chrám Panenský Týnec

Nazdárek kamarádi!

Jsou tu nejen Vánoce ale i konec roku. A právě s koncem každého roku se často hodnotí, co se za těch 365 dní stihlo. A jak jsme na tom my? No, my na sebe můžeme být opravdu pyšní! Poznali jsme spousty krásných míst České republiky a ještě jedno si na seznam přidáme.

Naším cílem bude obec Panenský Týnec, která leží v Ústeckém kraji. Právě tady se nachází chrám, přesněji řečeno nedostavěný chrám a ten se vydáme prozkoumat.

Určitě vás hned napadlo, proč je chrám nedostavěný? Je to vlastně jedna ze záhad, která je s tímto místem spojena. Nikdo netuší, kdo chrám začal stavět a o tom, jak měla tato obrovská stavba vypadat, můžeme jen spekulovat a dohadovat se. Najdeme tedy jen stěny, které dosahují výšky až 20 metrů. I přesto nebo možná právě proto, je toto místo velmi navštěvované.

Ovšem toto není jediná záhada, která je s chrámem spojena. Nedostavěný chrám v Panenském Týnci je především vyhledávaný kvůli energii a uzdravujícím účinkům. Tyto zvláštní účinky se prý skrývají v kamenných zdech chrámu. Toto místo by ve vás mělo navodit dobrou náladu, radost ze života i elán. Panenský Týnec je vyhledáván i lidmi po nemocích jako je mozková mrtvice, obrna nebo jakýkoli úraz hlavy. Zkrátka odtud odejdete jako jiný člověk!

A právě proto, že přichází nový rok a s ním i nové zážitky a zkušenosti, vdejte se načerpat tu správnou energii!

Tímto poslední výletem uzavíráme rok 2019 a budu se těšit na ten nový rok 2020!

Tak do něj vykročte tou správnou nohou!