Zprávička

Národní technické muzeum

Milé děti,

věděly jste, že dnes, 18. května, je Mezinárodní den muzeí a galerií? Pojďme společně objevit jedno skvělé místo, které se ke dnešnímu významnému dni krásně hodí. Naše cesta povede do hlavního města České republiky – do Prahy. Jedním z nejoblíbenějších pražských muzeí je Národní technické muzeum, ve kterém je spoustu zajímavých věcí!

Národní technické muzeum vzniklo už před více než sto lety. Je tedy jasné, že sbírka, kterou se pyšní, je opravdu obrovská. Tak si pojďme alespoň pár expozic vyjmenovat. Najdeme tam jedinečné předměty z oborů architektury, astronomie, dopravy, chemie, televize, tiskařství, stavitelství, měření času, techniky v domácnosti nebo z oblastí cukrovarnictví. Slibuju, že tam stojí opravdové vlaky, auta a dokonce i letadla! A pořád to není všechno, co tam uvidíte.

Některé z vystavených exponátů jsou dokonce zapsány na seznamu národních kulturních památek. Mezi ně patří třeba vůz prezidenta Tomáše G. Masaryka, parní lokomotiva, salonní vůz císaře Františka Josefa, vojenské letouny z první světové války nebo unikátní fotografie či tiskové památky. Každý si tu určitě přijde na své. Je tam toho opravdu hodně!

Tři, dva jedna… vyrážíme po stopách naší (české) historie.

Šťastnou cestu a spoustu nových poznání!

Vaše sova Heda