Zprávička

Národní technické muzeum

Ahoj kamarádi,

už jsme spolu byli na spoustě míst po celé naší republice. A dneska objevíme další. Tentokrát naše cesta povede do hlavního města České republiky – do Prahy.

Národní technické muzeum se nachází v městské části Praha 7. A přesně na tomto místě se možná potkáme. Ačkoliv se jedná o muzeum, tak věřím, že se tu nebudete nudit. A abych vás přesvědčil, tak vám povím, co vás čeká.

Národní technické muzeum vzniklo už před více než sto lety. Je tedy jasné, že sbírka, kterou se pyšní, je opravdu obrovská. Tak si pojďme alespoň pár expozic vyjmenovat. Najdeme tam jedinečné předměty z oborů architektury, astronomie, dopravy, chemie, televize, tiskařství, stavitelství, měření času, techniky v domácnosti nebo z oblastí cukrovarnictví. Slibuju, že tam stojí opravdové vlaky, auta a dokonce i letadla! A pořád to není všechno, co tam uvidíte.

Některé z vystavených exponátů jsou dokonce zapsány na seznamu národních kulturních památek. Mezi ně patří třeba vůz prezidenta Tomáše G. Masaryka, parní lokomotiva, salonní vůz císaře Františka Josefa, vojenské letouny z první světové války nebo unikátní fotografie či tiskové památky. Každý si tu určitě přijde na své. Je tam toho spousta!

Tři, dva jedna… vyrážíme po stopách naší (české) historie.

Šťastnou cestu a spoustu nových poznání!

Vaše prasátko Pigy