Zprávička

Muzeum čokolády a marcipánu

Ahoj děti,

taky rády mlsáte? No, kdo by ne! A já, já mám nejradši čokoládu. Jestli sdílíte podobné pocity a čokoládu byste mohly baštit k snídani, obědu i večeři, tak pozorně čtěte dál… Představím vám místo, kde se kolem čokolády točí úplně všechno!

Ve městě Tábor, na jihu Čech, mají super místo! A to muzeum čokolády a marcipánu. Tady se dozvíte vše o historii čokolády, jejím pěstování, dovozu z Evropy, i o jejím zpracování do tabulek či figurek.

Druhou částí je muzea je věnována marcipánu. A to nebudete věřit vlastním očím, co všechno lze z této slaďoučké hmoty vytvořit. Můžete si prohlédnout marcipánový model náměstí a jiné táborské dominanty, modely pohádek či šatičky pro panenky. Podobné výtvory jsou k vidění i z čokolády. Tak můžete vidět čokoládového Jaromíra Jágra nebo galerii čokoládových klobouků. Součástí muzea je i dílna, kde si můžete sami vytvořit čokoládové figurky nebo si vyzkoušet, jaké to je pracovat s marcipánem. A pokud už nebudete chtít tvořit vy sami, tak můžete zajít do čokolatérie. Tam uvidíte cukráře přímo v akci a jejich výtvory můžete i ochutnat.

Tak to sami vidíte, kamarádi, muzea nejsou jen nudná a můžete si tam užít i spousta zábavy! Přeju vám sladkou, pardon, samozřejmě šťastnou cestu!

Vaše prasátko Pigy