Vesmír

Merkur 2. díl

Nazdárek písklata,

je tu pokračování mého šmejdění o planetě Merkur. Pamatujete si z minula, co jsme si o Merkuru říkali? Mrkněte se radši ještě jednou!

Možná vás napadlo, jestli je na Merkuru život? No, zatím to moc nevypadá. Má sice slabou atmosféru složenou částečně z kyslíku (ale taky sodíku, vodíku a hélia), ale ta je velmi slabá a nestálá. Uvidíme, co přinese zkoumání v budoucnosti. No jo, to bych vám málem zapomněla říct: poprvé ho pozoroval slavný astronom Galileo Galilei v roce 1610. Dalekohledem! Merkur je totiž jednou z pěti planet, kterou můžete ze Země pozorovat pouhým okem (ty ostatní viditelné jsou Venuše, Mars, Saturn a Jupiter). Pořádně ale Merkur prozkoumává až sonda Messenger, která kolem něj obíhá a sbírá informace od roku 2011.

To jsem teda zvědavá, co dalšího se v budoucnu o Merkuru dozvíme!

A já zase letim šmejdit dál! Mějte se, písklata!

P. S. Na obrázku můžete vidět krajinu Merkuru, to je celkem síla, co?

Vaše myška Bibi

  • Lechtej Pigyho a sbírej body. Pigy ti pak za odměnu zazpívá!

    Pigy Rapuje

    Prasátko Pigy se vlní v rytmu hudby a reaguje na dotyky. Čím více se dotýkáš jednotlivých částí, tím se prasátko rychleji pohybuje. Tvým úkolem je postupně se dotýkat všech částí těla a v co nejkratším možném čase nasbírat tisíc bodů. Pokud se to povede, prasátko zazpívá. Jednoduchá hra s oblíbeným prasátkem Pigy. Je určená pro malé děti.

    Pigy, to je spousta her, zábavy a legrace pro děti. Více her najdeš na pigy.cz v rubrice Zábava.

    Stahuj pro Android