Zprávička

Loket

Ahoj holky a kluci,

Myslím, že se shodneme, když si řekneme, že prohlídky hradů a zámků mohou být někdy trošku nudné. Například zvláštní jména panovníků, které si stejně nikdy nezapamatujeme. A přesně proto se dneska vydáme na hrad Loket, tam je totiž všechno jinak – místo obrazů vládnoucích králů, tam spíš potkáte skřítka!

Západní Čechy, přesněji město Loket, v sobě ukrývají i stejnojmenný hrad Loket A tam nesmíte chybět!

Jak už jsem zmínil výše – na hradě řádí skřítek, který se jmenuje Štrakakal a nejradši má děti, které nejsou učesané. Takže abyste se mu vyhnuli: holky pěkné culíky a kluci to určitě taky neodfláknou. A jestli jo, tak vám prozradím, co vás čeká. Dostane od skřítka knihou a kartáče.

Ovšem Štrakakal není jediný, se kterým budete mít tu čest. Ve vysoké hradní věži přebývá loketský drak. Ovšem, právě jeho bát nemusíte, je to dobrák od kosti, a když může, tak pomůže. Takový kamarád do nepohody.

Když půjdete hradem dále, narazíte na mučírnu, která je ve vězení (hned vedle věže). Spatříte tam mučící nástroje, figuríny a to vše je doprovázené strašidelnými zvuky. Nic, pro slabé povahy, ale vy to určitě zvládnete!

Tak co myslíte? Už jsem vás dostatečně přesvědčil k návštěvě tohoto českého hradu? Já myslím, že tohle zkrátka musíte zažít! Na nás si strašidla jen tak nepřijdou!

Šťastnou cestu!

_tip_

Vaše prasátko Pigy