Zprávička

Lesopark Horka

Ahoj holky a kluci,

dneska se vydáme po stopách obrů a čertů. Bude to pěkně strašidelné, ale o to víc zábavné! A samozřejmě se zase naučíme něco nového a poznáme další kout naší republiky.

Cílem nám bude lesopark Horka, který je v Libereckém kraji na úpatí hory Ještěd. Toto místo nemůžete v žádném případě minout. Hned u vstupu chrápe třicetimetrový obr Máza, který lesopark hlídá.

Obr Máza se na tomto místě nevyskytuje jen tak náhodou. Je spojen s jednou pověstí, kterou před samotnou návštěvou musíte znát. Kdysi se v těchto lesích usídlili dva obři, Máza a Vacek. Chtěli si postavit horu, aby měli výhled do kraje. Jenomže jim brzy na stavbu začaly docházet kameny, a tak začali rozebírat zeď, která patřila čertům. To už vám je asi jasné, že to neměli dělat. Čerti se naštvali. Obr Vacek se čertů bál, a tak stavět přestal, ale obr Máza se nenechal zastrašit a kamení bral čertům dál. Ti ho pak za trest nechali zkamenět. A od té doby tam Máza spí. Jestli je tento příběh pravdivý nebo ne, nechám už na každém z vás.

V lesoparku Horka naleznete stezku se spoustou tabulí, které jsou plné matematických úloh, logických hádanek nebo zajímavostí. Další atraktivitou je labyrint vytvořený ze smrčků, domeček na stromě nebo lanové centrum. A o zábavu bude postaráno i v přírodním amfiteátru, kde se hrají divadélka, nebo si můžete pustit pohádku.

Zkrátka výlet do přírody se vším všudy! Hlavně dávejte pozor, ať obra Mázu nevzbudíte…

Šťastnou cestu!

_tip_

Vaše prasátko Pigy