Zprávička

Lednice

Ahoj holky a kluci,

Tak venku už nám pomalu přituhuje, viďte? Některé dny už by se dalo říci, že je zima jako v mrazáku. A když už jsem začal o tom mrazáku… samozřejmě to spojíme s dalším mým tipem na výlet. Na jižní Moravě poblíž okresního města Břeclav se nachází město. A právě toto město má co do činění s mrazákem. No, to je dneska mlžení, co? Je to město Lednice. A to si moji milí kamarádi opravdu nedělám legraci, tak se skutečně jmenuje.

Nejen, že město Lednice má takový pěkný název, tak je i pro naši republikou velmi významným. Totiž, je zde místo, které bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Je to Lednicko-valtický areál. A už jen během chvíle v tomto prostoru pochopíte, že máme být na co hrdí.

Uvidíte tu zámky, zámečky a nejrůznější stavby. Každý v jiném podobě, ale vždy obklopený nádhernými a upravenými zahradami. Konkrétně se můžete vydat prozkoumat Lovecký zámeček, Hraniční zámeček, Janův Hrad, sochu nazvanou Tři grácie, zámeček Lány, kde se pořádali štvanice a hostiny nebo Minaret. Je tam toho ještě mnohem více a je jen na vás, co navštívíte jako první.

A poslední má připomínka, zdejší zahrady jsou krásné v každém ročním období. Takže to, že je venku zima jako v mrazáku, by vás rozhodně nemělo odradit od výletu do Lednice!

Souřadnice a základní informace máte, můžete vyrazit!

Šťastnou cestu!

_tip_

Vaše prasátko Pigy