Zprávička

Krokodýlí zoo

Ahoj děti!

Můj dnešní tip na výlet bude jen pro ty, kteří se jen tak ničeho neleknou. Teď se přiznejte, kdo má pro strach uděláno? Odvaha určitě nechybí nikomu z vás.  Pojďme si tedy prozradit, jaký bude náš další cíl. Odpověď je jednoduchá – pojedeme se podívat do krokodýlí zoo.

Opravdu! Krokodýli mají svou vlastní zoo. Asi mi dáte za pravdu, že to zkrátka musíme vidět. Tato krokodýlí zoo je jediná v České republice a nachází v malém městečku Protivín, které je v jižních Čechách, nedaleko města Písek.

Tato specifická zoo funguje již několik let a uvidíte tam více než 100 druhů krokodýlů. Musím se přiznat, že jsem ani netušil, že tolik druhů vůbec existuje. Během prohlídky nechybí ukázky krmení těchto nebezpečných zvířat, přednáška o vývoji krokodýlů a nakonec se s nějakým tím krokodýlkem můžete i vyfotit.

Součástí Krokodýlí zoo je ještě zoologické muzeum. Tady jsou k vidění kostry a lebky krokodýlů, ale i lebky želv či hadů nebo třeba srdce a plíce aligátora. Kdybyste si chtěly prohlédnout, jak to v zoo vypadá nebo se dopředu podívat, co všechno tam vlastně uvidíte, všechno najdete na webu.

Strach nechte doma a hurá, vyrážíme na krokodýly, kamarádi!

Šťastnou cestu!

_tip_

Vaše prasátko Pigy