Zprávička

Kde se nejlépe lyžuje?

Zdroj: freepik.com

Milí čmuchalové a čmuchalky!

Ve své nové reportáži jsem se rozhodl zaměřit na stav dětských sjezdovek v České republice a částečně i kousek za našimi hranicemi! Co vám budu vyprávět, byla to náročná práce. Všechny sjezdovky jsem musel patřičně ozkoušet, na konci jsem měl tlapky celé bolavé. Teď vám ale můžu představit seznam toho nejlepšího.

  1. Lipno – rakouská strana: Kousek od hranic se nachází velký skiareál, který je perfektně vybavený nejen pro vás malé lyžaře. Ubytování si však doporučuji zajistit v Česku a do Rakouska dojíždět například skibusem. Ve skiareálu Hochficht najdete dva dětské skiparky a nejdelší zastřešený pojízdný koberec.
  2. Lipno – česká strana: I u nás na Lipně najdete skvělé sjezdovky, jen vaši zkušenější sourozenci nebo třeba rodiče si to lyžování tolik neužijí. Areál je zkrátka uzpůsoben hlavně vám malým jezdcům!
  3. Malá Úpa – Doporučuji především pro příznivé ceny skupinové výuky! Podle webu kafe.cz je nejlepší ubytování v penzionu Permoník, kde jsou na důkladně vybaveni na všechny malé i velké raubíře.
  4. HerlíkoviceV Herlíkovicích jsou hlavní výhodou sjezdovky pro zkušenější lyžaře.  Samozřejmostí je dětský park s lyžařskou školou a soukromé lekce.

Napište mi i vy, kde rádi lyžujete nebo sáňkujete. Vaše poznatky zahrnu do další reportáže. Packu na to!

_tip_

Váš pes Egon reportér