SoutěžUkončeno

Filmová soutěž s vesmírným dobrodružstvím Karla Zemana!

Soutěž byla ukončena.

Výherci byli kontaktováni prostřednictvím emailové adresy.

Ahoj děti!

Také máte rády dobrodružné příběhy? Já je přímo zbožňuju! Medvídek Hugo má radši ty knižní, ale já mám rád i ty filmové. A pokud jsou mezi vámi také malí filmoví fanoušci a vesmírní dobrodruzi, určitě vás potěší moje nová soutěž! Od 10. října totiž můžete soutěžit o skvělé ceny s filmem Na kometě režiséra Karla Zemana.

O filmu:

V roce 1970 Karel Zeman podnikl svoji poslední výpravu do světa nespoutané fantazie Julesa Vernea. Tentokrát příběh začíná na zapadlém místě kterési francouzské kolonie, které od zemského povrchu odloupla obrovská kometa a vyvrhla do vesmíru. A tak se kolonie ocitne na povrchu tělesa putujícího vesmírem. Ale i tam pokračují malicherné spory, řevnivost i přípravy k povstání… Obyvatelům hrozí blížící se apokalypsa, kdy největším nebezpečím se stávají lidé, kteří prahnou po moci…

Zdroj fotografie: Národní Filmový Archiv

Součástí výhry je i zábavná knížka Vesmír ve 30 sekundách, díky níž se dozvíte spoustu různých zajímavostí o vesmíru.

O knize:

Když mluvíme o vesmíru, máme na mysli všechno, na co si můžeme sáhnout, co vnímáme smysly, co lze změřit či zaznamenat. Patří sem živé bytosti, planety, hvězdy, mračna prachu i prostor mezi všemi těmito tělesy. Pomocí stručných shrnutí a názorných ilustrací v této knize prozkoumáme třicet zásadních objevů a díky šikovným miniúkolům si tyto teorie budete moci ověřit v praxi. 

K soutěži:

Od pondělí 10. do pátku 14. října můžete soutěžit o dva filmové balíčky, každý z nichž obsahuje: DVD od Filmového klubu Karla Zemana – Na kometě, knihu Vesmír ve 30 sekundách od Cliva Gifforda, svítící balón ve tvaru zeměkoule a Pigyho pas kosmonauta. Výhru získává ten účastník, který správně odpoví na dvě soutěžní otázky a zároveň je zašle jako 300. nebo 750. v pořadí.

Zdroj fotografie: Národní Filmový Archiv

Držím vám palce, vesmírní objevitelé!

Soutěž není aktivní.

Fotogalerie

Vaše prasátko Pigy