Zprávička

Kachna Justýna na cestách: Zásada č. 6

Cestovatelská zásada číslo 6: KUFR JE PŘI CESTĚ DOMŮ VŽDY MENŠÍ!

Vážení malí cestovatelé,

je to tady! Hotovo, sklapla plec… éééé… tedy chci říct SPADLA KLEC! Ano, prázdniny jsou u konce. I já, vaše dnes už nejen domáctnostní kachna Justýna, se vracím ze svých cest po dalekých krajích. Odteď už budu zase více domáctnostní, ale to nevadí, protože domáctnost to je ctnost ze všech ctností největší!

Návraty a odjezdy mají přeci jen něco společného. Víte, co to je? Aha, nevíte! Přeci balení kufrů! A právě o tom bude má dnešní a zároveň poslední prázdninová cestovatelská nákaza, ehm, co to zase povídám, chci říct ZÁSADA!

Sbalit si oblečení a další věci, které si s sebou chcete vzít na dovolenou, může být dost těžké, ale rozhodně se to nemůže rovnat tomu, jak je obtížné vtěsnat stejné věci do kufru, když dovolená končí. Byla jsem přesvědčená, že se můj kufr prostě během výletu do cizích krajin nějakou zázračnou silou zmenšil. Nebo se mi snad zvětšilo oblečení? A pak jsem na to přišla! Ono je totiž těch věcí najednou mnohem víc!

Během cest totiž najdete mnoho krásných a zajímavých přírodnin – kamenů, mušliček, květin a podobně, a namalujete třeba i nějaké obrázky (protože samozřejmě dodržujete jednu z mých cestovatelských zásad).

Ale jak dokázat, aby se to všechno do vaše zavazadla vešlo?

Kamarádi, nezoufejte! Jako odpornice… totiž ODBORNICE, ano, odbornice na slovo vzatá, vám poradím. Nejjednodušší je myslet na to již při odjezdu z domova a nechat si v kufru prostě více prázdného místa. Bohužel, to se snadno říká, ale hůře udělá. Proto mějte při balení vždy na mysli, že nikdy neunosíte všechno oblečení a vezměte si opravdu jen to nejdůležitější.

Nebo si s sebou berte některé věci, které využijete pouze na dovolené a pak už je nemusíte vozit zpět. Třeba nějaké starší tričko nebo ne úplně nový karčátek na duby… cože?! Ale néééé, totiž chtěla jsem napsat: KARTÁČEK NA ZUBY! Samozřejmě… Taky nemusíte vozit zpět zbytek mýdla, šampónu nebo zubní pasty. To všechno je mnohem méně drahocenné, než poklady, které jste při svém prázdninovém putování objevili.

A kdybyste i přesto museli nějaký ten kámen nebo mušli nechat v cizích krajích, nebuďte smutní! Kamarádi, pamatujte si, že ty nejcennější poklady z cest jsou všechny ty úžasné nové zážitky.

Věřím, že jste jich tyto prázdniny zažili co nejvíce!

A tím se loučí vaše světoběžnice
básní milovnice!

Vaše čvachta…ale nééé, zase! Myslela jsem: Vaše kachna Justýna