Zprávička

Kachna Justýna na cestách: Zásada č. 5

Cestovatelská zásada číslo 5: KDYŽ VIDÍTE OPICI, NEUTÍKEJTE! (Ona vás vidí také)

Milí moji věrní karamádi…óóó to nééé…chci říci KAMARÁDI,

tak už se nám to krátí. Tím “TO” myslím léto, a s ním i prázdniny. Naštěstí nám zbývá ještě trochu času na pár mých vybroušených cestovatelských zásad, které už Vám jistě během prázdninového putování velmi pomohly. Ano, jsem tu opět já –vaše dnes už nejen docámostní machna …óóó…ale né! Co to zase píši! Chci říct nejen DOMÁCTNOSTNÍ KACHNA Justýna.
Dnes vám poradím, co dělat, když se někde v lese, u vody, ve vodě, na poušti, prostě kdekoliv, kde se během léta můžete pohybovat, setkáte s nějakým neznámým tvorem.

Je docela pravděpodobné, že pokud zavítáte někam do cizokrajných mist, potkáte tam mnoho zajímavých druhů zvířat. Ale POZOR! Tak jako já mám své zásady, mají své vlastní zásady i ostatní tvorové žijící na planetě Zemi. Už jsem se pokoušela přesvědčit například medúzy v moři, aby i ony ctily mé záhady, totiž ZÁSADY, ale odpovědí mi překvapivě bylo (NO, PŘEDSTAVTE SI TO!!!) žahnutí podobné tomu od kopřivy, ze kterého se mi udělala nepříjemná slátanina…ale né, chci říct SPÁLENINA.

Ano, byla jsem z toho mírně řečeno potroušená…totiž POBOUŘENÁ, ale přišla jsem díky tomu na zajímavou věc. Pokud se v moři setkáte s tvorem jménem medúza, v žádném případě se ho nedotýkejte! Mohl by vás nepříjemně popálit. V případě, že se s ním přeci jen dělo na dělo, ale co to zase píši, chci říci TĚLO NA TĚLO setkáte, dejte si na spáleninu co nejdříve otec…óóó…chci říct OCET. Ten vám pomůže, aby vás zasažené místo později tolik nesvědilo.

Dalšími zajímavými tvory jsou napřiklad opice. V Evropě se ve volné přírodě vyskytují pouze na poloostrově Gibraltar. Mají tam pro sebe vyhraněný vrchol jedné hory a lidé se tam na ně jezdí denně dívat. Opicím to nevadí, vlastně naopak. Mohou si alespoň v klidu prohlédnout všechny ty návštěvníky, kteří si je zběsile fotografují.

Radím vám, pokud se někde s nějakou opicí setkáte, pozdravte ji, prohlédněte si ji, ALE pokud vám ona sama nepodá ruku, nesahejte na ni! Taky by se vám přeci nelíbilo, kdyby k vám přišel někdo cizí a hned vás podrbal na hlavě. To dá rozum! Tak je to správně!

A pokud budete mít na hlavě čepici, raději při setkání s opicí slušně smekněte. Mohla by se naštvat, že jste takový nezdvořáci, čepici vám sebrat a pak už vám ji nikdy nevrátit.

Vaše kachna Justýna