Zprávička

Kachna Justýna na cestách: Zásada č.1

Cestovatelská zásada číslo 1: NEZAPOMEŇTE NA CESTOVATELSKÝ DENÍK!

Každý správný cestovatel si při svých toulkách po světě píše deník. Já, domáctnostní kachna Justýna, jsem s psaním samozřejmě již začala, a také vy byste si neměli zapomenout přibalit do svého cestovního zavazadla nějaký ten blok nebo zápisník.

Již v dávných dobách cestovatelé věděli, jak je důležitě takový seník, tedy chci říct DENÍK mít. Jen si představte, že by například Kryštof Kolumbus nepopsal, jak objevil Ameriku?! Kolik skutečností by nám zůstalo dodnes utajeno? Třeba bychom vůbec nevěděli, že prvními obyvateli Ameriky nebo-li Nového světa, byli Indiáni!

Nikdy nevíte, jestli náhodou i vy během svého letního putování nenarazíte na něco, co ještě před vámi nikdo neobjevil. Třeba nějaké zvíře nebo rostlinu. I kdyby se vám nepodařilo učinit nějaký světový objev, i objev váš osobní má velikou cenu. Ke svým zápiskům z prázdninových cest se totiž můžete kdykoli vracet, a třeba v zimě si díky nim znovu vzpomenout, co všechno jste v létě prožili.

Pokud byste si snad někteří chtěli zoufat, že ještě neumíte psát, pak vám radím: Vytvořte si deník kreslený! I lidé, kteří psát umí, doplňují své deníky obrázky. Zkušení cestovatelé totiž vědí, že obrázek někdy zaznamená skutečnost lépe než tisíc slov.

A má poslední rada zní: Psát si cestovatelský deník má smysl nejen na cestách dalekých, ale i na cestách blízkých po české kozině… eeee, totiž KOTLINĚ!

Vaše kachna Justýna

P.S. Zajíc Antonín poradí, jak si vyrobit vlastní prázdninový deník!