Zprávička

Javorská skála

Nazdárek děti!

Dneska vás vezmu na výlet zase pro změnu do přírody. Připravte si hlavně pořádné boty a spoustu odvahy, protože to nebude jen takové obyčejné, jak se na první pohled může zdát!

Naší cílem bude Javorská skála. Ta se nachází na hranici mezi Jihočeským a Středočeským krajem. Je to tedy blízko jak z Tábora, tak z Prahy. Javorská skála je nejvyšší vrchol Jistebnické pahorkatiny a na skále se nachází vysílač. No, a to nám bude, kamarádi, stačit pro základní poznání místa, kam se vydáme. A teď to skutečně zajímavé!😊

Javorská skála, tedy spíše les, který je všude kolem ní, je totiž velmi tajemné místo. Najdeme tam plno kamenů, které neleží jen tak na zemi, ale tyčí se do výšky, kamenné řady a také studánky. Jednomu z kamenných útvarů se přezdívá Čertovo břemeno.  Zřejmě tam kameny zapomněl čert, který se je snažil odtáhnout do pekla. Je tedy otázkou, jestli tu čertiska neměla nějaká svá obydlí. Koukejte tedy pořádně.

Najdete tu spoustu další zajímavých šutříků. Některé z nich měří přes metr. Na jednom z balvanů můžete také objevit obličej, který se vám bude vysmívat. Je tedy otázkou, komu takový škodolibý obličej patřil nebo dokonce patří?

Ono, ne nadarmo, se zřejmě Jistebnické pahorkatině přezdívá Čertova hrbatina. Kamarádi, během tohoto výletu, musíte být stále ostražití a od tohoto tajemného místa očekávat cokoliv!

Šťastnou cestu a odvahu do batůžku!

_tip_

Vaše prasátko Pigy