Zprávička

Hugovy zářijové tipy na čtení

Milé děti!

Podzimní čas je podle mě ta nejkrásnější doba na čtení! No jo, jenže skvělých knížek je tolik a vy si prostě nemůžete vybrat? Od toho jsem tady… Prošmejdil jsem spoustu knihoven a knihkupectví a našel jsem pro vás několik knižních tipů, které vás určitě potěší.

Všem dobrodruhům vřele doporučuju knížku o čtyřech zvířecích kamarádech s laskavým srdcem a hebounkou srstí. Knížka Kamarádi z medového lesa: Pojďte s námi hledat poklad je totiž nesmírně napínavá! Laňka Daňka, prasátko Chrochtík, lišák Míša a mývalka Makovička si nakreslí mapu pokladu, ta ale padne do rukou dětem z lesní školky. Zvířátka neváhají a pro své malé dvounohé kamarády nějaký ten poklad seženou a tím pro ně připraví překvapivé dobrodružství.

   

Další zajímavou knížkou je Gerda, příběh velryby. Pokud máte rádi moře a zajímáte se o největší savce naší planety, pak vás příběh o malé velrybí hrdince určitě pobaví! Malá velryba Gerda si užívá spokojené dětství, ale jednoho dne Gerda zůstane sama, bez rodiny. A tak osamocená a smutná bloudí oceánem, až nakonec potká nové přátele. Kosatky, tučňáky, racky nebo třeba chobotnice. Od každého kamaráda se dozví nejen zajímavosti o jejich životě, ale především o fascinujícím světě, kterým proplouvá. Najde nakonec malá Gerda to, co hledá?

A můj poslední tip na knížku se krásně hodí pro všechny rošťáky, co mají rádi škole. Není to ale vůbec obyčejná škola! Je to totiž škola, která má kouzelnou třídu. Hodný starý pan učitel už na děti nestačí, ale nechce odejít, dokud nenajde svého vhodného nástupce, který bude mít rád děti. A jednoho dne se na prahu jeho kabinetu objeví krásná mladá dáma, která s pomocí kouzel třídu rošťáků promění v nejhodnější a nejchytřejší děti na celé škole. Jak to celé dopadne?

Krásné počteníčko vám přeju!

_tip_

Váš medvídek Hugo čtenář