Vesmír

Herkules 3. díl

Zdroj: freepik.com

Čau písklata!

Řeknu vám, že mi ty souhvězdí teda dávaj zabrat! Jak jste na tom vy? Těšíte se na další velký příběhy, který se na obloze odehrávají? Zrovna jsme u souhvězdí Herkula. Nese jméno po největším antickým hrdinovi, jehož příběh je teda extrémně zapeklitej. To byl teda případ, vám povim, hihi!

Já se vám musim k něčemu přiznat. Nastudovala jsem si Herkulův příběh dost dopodrobna a kdybych vám měla povídat o všem, co zažil, tak jsme u něj ještě rok! A na to nemáme čas! Nás čeká ještě spousta dalších souhvězdí! A kdyby jen souhvězdí, ještě taky spousta vesmírnejch jevů, který musíme probrat! Takže ten jeho život budem muset trochu zkrátit. Myslela jsem, že vám to odvykládám všechno do detailů, protože ono je to fakt zajímavý a taky dost zábavný, ale fakt to nejde. Sorry.

Takže ve stručnosti! Jak jste asi z předchozího vyprávění pochopili, Héra neměla Herkula zrovna v lásce. Vlastně ho začala nenávidět ještě před jeho narozením. A od tý doby byli na nože. Snažila se ho zničit všemožnejma způsobama, sesílala na něj nejrůznější katastrofy, zkoušky, testama a intrikama, ale Herkules dostal do vínku kromě superschopností i dost tuhej kořínek, takže to nakonec všechno přežil. Ve službě krále Eurysthea (to byl ten, jak Héra zařídila, aby se narodil dřív, než Herkules) trvající celejch 12 let, musel splnit 12 úkolů (naschvál si je vygůglete! To jsou mástrpísy! Se pobavíte!) – zápasil s nespočtem příšer, obrů a nestvůr. Tím ale dobrodružství jeho života zdaleka neskončilo! Doporučuju vám si Herkula doma pěkně dostudovat! Já jen uzavřu tím, že Héra se s ním nakonec taky smířila. Až tak, že mu dala za ženu svou dceru Hébé, bohyni věčného mládí.

Po své smrti byl Herkules za své skutky ve prospěch lidstva umístěn na oblohu. Tak si jeho legendární postavu budeme připomínat navždy – stal se opravdu nesmrtelným!

A tímhle bysme mohli kapitolu Herkula hezky uzavřít! Mrkejte na obrázek souhvězdí, zkuste tam jeho klečící postavu uvidět a myslete na všechna jeho dobrodružství! A teď už letim šmejdit dál!

Mějte se, písklata!

_tip_

Vaše myška Bibi