Zprávička

Výstava Fimfárum

Zdroj: freepik.com

Milé děti,

víte, kdo to byl Jan Werich? Byl to český umělec – herec, dramatik, scenárista.  A právě on napsal knížku pohádek, která se jmenuje Fimfárum. Werich zároveň slovo fimfárum  sám vymyslel, je to: proutek, jen o chlup tenčí než nejtenčí rákoska, který se vejde do holínky. Možná si z pohádky vzpomínáte, že když se proutkem švihne, všechno znehybní, dokud se jím nešvihne podruhé…

Podle Werichovy knížky byly natočeny tři filmy. Třetí, zároveň poslední, film se jmenuje Fimfárum Jana Wericha aneb Do třetice všeho dobrého. Viděly jste ho? Já jo a právě s tímto filmem souvisí i výstava, kterou bych vám chtěl doporučit jako můj tip na výlet.

Výstava se jmenuje stejně jako film, tedy Fimfárum, připravilo ji město Brno. Uvidíte tam trojrozměrné scény z jednotlivých pohádek tohoto celovečerního loutkového filmu. Spoustu loutek, rekvizit a dekorací. Originální scénické návrhy, ilustrace a fotografie. Prostě všechno, co vám tento film připomene.

V rámci výstavy je také pořádáno „Zimní kino u lakomé Barky“. A právě tady se promítá třetí díl Fimfára, takže kdo jste ho neviděl, můžete to zde dohnat. Ale pozor, venku je ještě zima, tak se do tohoto kina určitě teple oblečte!

Výstava je otevřena do 25. dubna.

Vaše prasátko Pigy

  • Hravé pexeso s oblíbeným prasátkem Pigy a jeho kamarády.

    Pigy Pexeso

    Zahrajte si pexeso s Pigym a jeho kamarády. Nové díly pexesa se neustále přidávají. Je určené pro malé děti. Úkolem je v každé úrovni odehrát tři pexesa a nasbírat dostatek bodů pro otevření další úrovně. Děti si procvičí paměť a postřeh. Prvek otevírání nových úrovní v nich bude podporovat soutěživost. Hra je zdarma a neobsahuje reklamy.

    Pigy, to je spousta her, zábavy a legrace pro děti. Pro více her klikni na pigy.cz, rubrika Zábava.

    Stahuj pro Android