Zprávička

Egonův tip: vesmírná výstava

Ahoj holky a kluci!

Když jsem byl ještě malé štěně, moc jsem si přál být kosmonautem a podívat se do vesmíru. Teď už je ze mě velký pes, místo kosmonauta jsem se stal reportérem, ale nedávno jsem jím přece jenom aspoň na chvíli byl. S Pigym jsme se vydali do IQLANDIE v Liberci. Jak víte, mám rád akci! Proto jsem se bál, že tam na reportáž bude tak trochu nuda. Ale řeknu vám, to byla bomba!

Na jednom místě je asi 10 různě zaměřených výstav (týkají se například člověka, živlů, anebo zvuků). S Pigym jsme samozřejmě hned zamířili do té o vesmíru. Na vlastní srst a Pigyho štětiny jsme si zkusili, co kosmonaut prožívá při cestě do vesmíru. Hned potom jsme vyzkoušeli simulátor Velkého třesku, abychom konečně pochopili, jak to všechno začalo. Pak jsme naskočili na hvězdný skateboard a proletěli se celou sluneční soustavou. Paráda!

Protože jsme tu strávili docela hodně času, ostatní expozice jsme už tak důkladně nepročmuchali, ale víme, že se v nich dá zažít třeba zemětřesení, pořádná vichřice nebo tanec blesků. Jinde se zase dá setkat s robotem, který mluví a reaguje na gesta. Krátce jsme nakoukli do věže, kde bylo tolik hudebních nástrojů pohromadě, až oči (i uši) přecházely. Čemu jsme ale neodolali, byla možnost vyzkoušet si práci vědce v laboratoři a pod odborným vedením jsme vyráběli parfém. Ten si mimochodem hodlám nechat patentovat, protože psí parfém ještě nikdo nevymyslel.

Zkrátka – vřele doporučuji k prozkoumání!

Váš pes Egon

reportér