Zprávička

Egonovy tipy, kam za koupáním v přírodě

Ahoj kamarádi!

Léto se tento rok opravdu překonává, co říkáte? Tolik sluníčka a tepla, to je úplný ráj pro všechny milovníky koupání a dovádění ve vodě. Nelenil jsem a vyčmuchal jsem pro vás pár parádních míst na koupání. Jestli už máte prozkoumané všechny akvaparky a městská koupaliště, sbalte si batůžek s ručníkem, plavky, kruh, opalovací krém, svačinu a hurá na výlet. Uvidíte, jak se vám to bude líbit.

1. Pískovna Sadská

Jenom kousíček od Prahy najdete nádherné jezero s průzračně čistou vodou. Vzniklo v bývalé pískovně u města Sadská. Na své si tu přijdete všichni – na písečné pláži se můžete vyhřívat, ve stínu borovicového lesa zase ochladit. Ale pozor, s tím sluněním to moc nepřehánějte! Sluneční paprsky umí být i pěkně nebezpečné.

2. Jezero Chmelař u Úštěku

Severně od Prahy (kousek od Litoměřic) se nachází další krásné přírodní jezero, kde stojí za to strávit den. Jezdil jsem sem už jako malé štěně a dodnes si pamatuju na výbornou zmrzlinu, co tu prodávají. Najdete tu krásnou písečnou pláž obklopenou stromy. Kdo z vás nebude mít po koupání dost, může se ještě vyřádit na zdejším dětském hřišti.

3. Lom Výkleky

Jestli trávíte prázdniny na Moravě, určitě se s rodiči zastavte v zatopeném lomu Výkleky nedaleko Olomouce. Najdete tu krásně čistou vodu a při koupání máte nádherný výhled na okolní skály, které jezero obklopují. Vstup do vody je pozvolný, tak se nemusíte bát nějakého prudkého sešupu.

Jestli jste také objevili nějaké krásné koupání v přírodě, tak mi o tom určitě napište a pošlete fotky!

Váš pes Egon
reportér

Fotografie jsou pouze ilustrační.