Zprávička

Dračí cesta

Ahoj výletníci a výletnice!

Dnešní tip na výlet bude jen pro ty z vás, kteří mají pro strach uděláno. Ale to vím, že jste všichni. Takže sbalit sváču, velcí sportovci si mohou připravit i kolo a vyrážíme.

Náš cíl bude v obci Březno, poblíž města Chomutov. Najdeme tady pětikilometrovou cestu přímo pro nás. No asi si říkáte, co na takové obyčejné dlouhé cestě budeme dělat. Ale ona to zase taková obyčejná cesta není, jmenuje se totiž Dračí cesta. A už je vám určitě jasný, že to bude pořádný dobrodrůžo.

Na Dračí cestě je celkem osm zastávek, kde potkáme nejrůznější pohádkové bytosti, které mají v minulosti obce Březno nějaké místo. Budeme tak řešit nejrůznější úkoly s vodní vílou Egerii, andílky Péťou a Pavlíkem, permoníkem Uhelníčkem, ohnivcem Plamínkem, loupežníkem Bu-bu-bíkem. Ale hlavně tam potkáme slavného draka Severuse, který je v Březnu legendou. Ale víc už se dozvíte přímo na stezce!

Na začátku dostaneme mapku, abychom náhodou nezabloudili. Po cestě budeme ještě moct okouknout i ostatní krásy této vesničky. A navíc na vás možná bude v cíli čekat nějaká odměna. A jestli jsou mezi vámi zvědavci, kteří nevydrží čekat až na místo našeho výletu, pak si můžete plánky Dračí cesty a i další informace vyhledat na internetových stránkách.

Šťastnou cestu!

_tip_

Vaše prasátko Pigy