Zprávička

Brniště

Zdravím všechny výletníky!

Sbalte si do batůžku pořádnou svačinu, obujte pohodlné boty a nasaďte kšiltovky. Vydáme se na túru. Teď jste se určitě lekli, co? Ale nebojte, nebude to túra jako taková, spíš procházka, během níž se něco dozvíme a o zábavu bude taky postaráno!

Naše kroky budou směřovat do oblasti Českolipska, u obce Brniště tady loni umělci z Čech a Německa vytvořili lesní stezku nazvanou Sochy ve skalách. A co že to vlastně je? Jednoduše se půjdete projít po lese a budete hledat, kde se nachází jednotlivé sochy a reliéfy a budete hádat, co představují.  Jednotlivá díla jsou inspirována lesem, sny a legendami.

Ve skalách můžete vidět například jelena svatého Huberta, obří hlavu, trolla, reliéf anděla, mořskou rybu nebo pavouka. Ale pozor to není všechno. Na stezce budeme hledat i další díla, která tu lidská ruka vytvořila. Ovšem už je nebudeme hledat po skalách, ale kdekoli kolem nás. Uvidíte třeba vstupní bránu na stezku, která je vytvořena z větví a další unikáty vytvořené z větví, kamení a dalších přírodních materiálů. Jsme zvědavý, kolik toho vypátráte.😊

Na konci stezky najdete ve skále kapličku, která je na tomto místě už přes dvě stě let. A ještě jednu zajímavost vám povím. Stezka Sochy ve skalách nebyla na tomto místě vytvořena jen tak náhodně. Dříve se tudy totiž jezdívalo s povozy na pole. Cesta, po které půjdete, pamatuje už hodně, tak si na to vzpomeňte, až tam budete!

Šťastnou cestu!

_tip_

Vaše prasátko Pigy